Nowa odsłona rozrzutników Pichon, seria MK

03.11.2021

Pierwsza seria rozrzutników Muck Master, wprowadzona na rynek w 2011 roku, obchodzi właśnie swoje 10-lecie. Jest to kamień milowy dla firmy Pichon i doskonała okazja do zaprezentowania nowej serii rozrzutników nawozu stałego MK.

PRZEPROJEKTOWANA SERIA
 
Nowa konstrukcja rozrzutnika dotyczy głównie panelu przedniego i błotników. Oprócz podniesienia walorów estetycznych, konstrukcja nadwozia optymalizuje objętość załadunkową i ułatwia rozrzut nawozu. Przednia osłona została przeprojektowana i ma zaokrąglony kształt, aby zapewnić lepszy widok na taśmę z kabiny. Otwieranie i zamykanie osłony jest również ułatwione dzięki dodatkowemu uchwytowi i paskowi. Nowe osłony przeciw osadom, ujednolicone w serii i samoczyszczące się dzięki swojemu kształtowi, zapobiegają gromadzeniu się na nich materiału. Opcjonalne przedłużenie teleskopowe umożliwia całkowite zakrycie koła w celu dopasowania do różnych rozmiarów opon. System mocowania nogi podporowej został uproszczony i umożliwia regulację wysokości. Dzięki temu można go dostosować do różnych wysokości zaczepu i wielkości kół. System obrotowy ułatwia również mocowanie przekładni wysięgnika.
 
ZGODNOŚĆ Z PRZEPISAMI I BEZPIECZEŃSTWO NA PIERWSZYM MIEJSCU
 
Aby spełnić wymagania europejskiej normy EN690, wszystkie rozrzutniki MK są wyposażone w alarm dźwiękowy włączany w momencie, gdy rozrzutnik zostaje zatrzymany, a adapter do rozrzucania nadal się obraca. Norma ta zapewnia bezpieczeństwo operatora i osób znajdujących się w pobliżu rozrzutnika. Rozrzutniki MK są również wyposażone w dwa tylne światła LED oraz białe i czerwone panele odblaskowe z przodu i z tyłu. Zgodnie z francuskimi, a w niedalekiej przyszłości również europejskimi przepisami drogowymi, elementy te spełniają wymagania dotyczące oznakowania co do szerokości pojazdu i uwzględniają rozmieszczenie urządzeń sygnalizacyjnych. Dostępne są również dwa nowe zestawy przedniej lub tylnej kamery i świateł roboczych.
  ZA
  ND

Dopisz się do powiadomień

 • Zobacz film

  Szkody w maszynach poza sezonem pracy

  • 2022-12-07 11:41:00
 • Zobacz film

  KRUS przekazał traktor - nagrodę Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  • 2022-11-07 18:36:00
 • Zobacz film

  PODR: Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy kiszonkowej

  • 2023-02-21 07:04:00

Warto poznać: