Przyczepa samozbierająca i ciągnik rolniczy Pronar

03.12.2018

Pronar podczas Narodowej Wystawy Rolniczej zaprezentował przyczepę samozbierającą Pronar T400R i ciągnik rolniczy Pronar P6.

Narodowa Wystawa Rolnicza zoorganizowana z okazji setnej rocznicy  odzyskania przez Polskę niepodległości na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich była okazją do przypomnienia historii i tradycji, a także przedstawienia koncepcji współczesnej wsi, która przez  lata bardzo się zmieniła i przybrała 
nowoczesne oblicze. 
 
Przyczepa PRONAR T400R
 
To wielozadaniowa przyczepa do każdego gospodarstwa, w których wysoka wydajność jest pożądana. Dzięki dużej ładowności i przepustowości zapewnia szybki zbiór siana i słomy, transport sieczki z kukurydzy czy biomasy. Zastosowanie przyczep objętościowych o dużej pojemności dodatkowo daje olbrzymie oszczędności w procesie dostarczania, zbioru i transportu zebranej masy do punktów jej magazynowania lub przetwarzania. T400R jest bardzo dobrą inwestycją w gospodarstwach z dużym areałem użytków zielonych. Z jej pomocą można uprościć organizację pracy, zrezygnować ze stosowania dodatkowego sprzętu do transportu zielonki, a także zmniejszyć nakłady pracy fizycznej oraz zredukować wydatki na paliwo.
 
Pronar P6 o nazwie handlowej Pronar 7150 jest ciągnikiem o mocy 180 KM.
 
Sercem ciągników P6 jest silnik firmy Deutz, posiadający homologację Euro III (spełnia unijne wymagania dotyczące poziomu toksyczności spalin), sześciocylindrowy, turbodoładowany, z intercoolerem, chłodnicą paliwa i elektronicznie sterowanym wtryskiem. Ciągniki oparte są na nowoczesnych transmisjach firmy ZF, z wewnętrznym sterowanym elektrohydraulicznie sprzęgłem. Pozwala to na włączanie biegów pod obciążeniem (power shift) w każdym z dziesięciu czterobiegowych zakresów jedynie za pomocą przycisku. 
 
Ciągniki P6 zostały wyposażone w hydraulikę zewnętrzna o wydatku do 116 l/min zasilana pompą z regulowanym wydatkiem (LS). Zasila ona trzypunktowe układy zawieszenia narzędzi o udźwigach 10,5 tony, umożliwiających obsługę bardzo ciężkich maszyn, np. 6-skibowych pługów obracalnych. 
 
Osobiście z ekspozycją firmy Pronar podczas Narodowej Wystawy Rolniczej zapoznał się Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krzysztof Ardanowski.