Bartosz Urbaniak podsumowuje Agrokonferencje

26.10.2013

Dnia 24 października w Hotelu Ossa w Rawie Mazowieckiej odbyła się VIII Agrokonferencja zorganizowana przez Bank BGŻ. Głównym temat spotkania związany był z problematyką zwiększenia wydajności i zysku w produkcji rolno-spożywczej.

O historii poprzednich Agrokonferencji opowiedział Bartosz Urbaniak, dyrektor zarządzający ds.

agrobiznesu Banku BGŻ, podkreślając wieloletnią historię tego typu spotkań.
- Chyba nie ma takiej imprezy realizowanej przez jakąkolwiek instytucje finansową, czy tez przez kogokolwiek innego tak długo. To jest kawałek historii. Osiem lat temu próbowaliśmy przekonać samych siebie i klientów do tego, że polskie rolnictwo ma miejsce w Europie. Pamiętam tamtą konferencje, może nie jak dziś, ale przypominałem sobie i tam dość dużo sceptycyzmu było czy my rzeczywiście możemy jako Polska odgrywać w ogóle jakąkolwiek role w Europie – mówi Bartosz Urbaniak w rozmowie z Gospodarz.tv

Podczas swojego wystąpienia na konferencji dyrektor zarządzający ds. agrobiznesu Banku BGŻ pokrótce opowiedział także o poprzednich konferencjach i ewolucji jaką przeszła cała branża rolno-spożywcza, co często zresztą znajdowało swe odzwierciedlenie w doborze tematyki Agrokonferencji.
- Dzisiaj akurat podsumowywaliśmy to w ten sposób, że poszukiwaliśmy jakie są źródła zysku, ale to było w kontynuacji, tematu siódmej czyli zeszłorocznej konferencji, na której mówiliśmy, że dalsza ekspansja musi już być częściowo przynajmniej sfinansowana właśnie ze środków własnych. I tak można powiedzieć, że tak trochę z kopciuszka staliśmy się takim rzeczywiście tygrysem. Tam powiedzmy trzy lata temu z kolei na konferencji zastanawialiśmy się, jaka może być rola polskiego rolnictwa w zmieniającym się świecie i wychodziło, że raczej takiego zdobywcy, czyli drapieżnika niż, zwierzyny łownej – podsumował Bartosz Urbaniak, dyrektor zarządzający ds. agrobiznesu Banku BGŻ.
  ZA
  ND

Dopisz się do powiadomień

 • Zobacz film

  Święto Prewencji i Bezpieczeństwa na Wsi - XX Edycja Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  • 2023-10-12 11:43:00
 • Zobacz film

  Generali Agro zorganizowało międzynarodową konferencję o rolnictwie

  • 2023-10-22 07:13:00
 • Zobacz film

  V Finał konkursu filmowego KRUS „Moja Wizja Zero”

  • 2023-12-01 15:01:00

Warto poznać: