Grad, deszcz nawalny, susza | Gospodarz w polu

08.07.2020

Producenci rolni pobierający dopłaty bezpośrednie zobowiązani są do ubezpieczenia minimum połowy swoich upraw od co najmniej jednego z ryzyk związanych z niekorzystnymi zjawiskami klimatycznymi, np. od ujemnych skutków przezimowania, gradu, przymrozków wiosennych, huraganu, deszczu nawalnego, czy suszy.

Mówi Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych, Concordia Ubezpieczenia, Grupa Generali: na co dzień zajmujemy się ubezpieczeniem rolnictwa. W kwestii ubezpieczenia upraw obejmujemy swoją ochroną duże jak i małe gospodarstwa rodzinne. W ramach ochrony ubezpieczeniowej oferujemy naszym Klientom zabezpieczenie od takich ryzyk jak: gradobicie, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, deszcz nawalny, czy huragan. Są to zjawiska, które w tej chwili najczęściej występują, ale nie zapominamy również o Klientach, którzy również potrzebują zabezpieczenia od ryzyka susz. Obecnie najczęściej zdarzają się szkody gradowe. W tym sezonie możemy się pochwalić ochroną takich upraw, jak borówka, cykoria, na których właśnie w tym roku wystąpiły bardzo duże straty spowodowane gradobiciem. Największe zainteresowanie ze strony klientów widzimy w tematyce ubezpieczeń upraw konwencjonalnych, tj. ubezpieczeń zbóż ozimych, jarych, rzepaku ozimego, buraków cukrowych czy kukurydzy. Ubezpieczamy rolników na terenie całego kraju, niezależnie od położenia geograficznego. Dysponujemy profesjonalną kadrą likwidatorów szkód. 
 
O procesie likwidacji szkód i współpracy z rzeczoznawcami na terenie całego kraju oraz o doświadczeniach związanych z pracą z ekspertami terenowymi, rozmawiamy z Zastępcą Dyrektora Biura Likwidacji Szkód Concordia Ubezpieczania, Grupa Generali: moim zadaniem jest wraz z rzeczoznawcami oszacowanie strat na skutek wszystkich ubezpieczonych ryzyk. Sezon jest bardzo burzliwy.
  ZA
  ND

Dopisz się do powiadomień

 • Zobacz film

  Święto Prewencji i Bezpieczeństwa na Wsi - XX Edycja Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  • 2023-10-12 11:43:00
 • Zobacz film

  Generali Agro zorganizowało międzynarodową konferencję o rolnictwie

  • 2023-10-22 07:13:00
 • Zobacz film

  V Finał konkursu filmowego KRUS „Moja Wizja Zero”

  • 2023-12-01 15:01:00

Warto poznać: