V Finał konkursu filmowego KRUS „Moja Wizja Zero”

01.12.2023

Przenosimy się do serca Warszawy, gdzie w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego miała miejsce uroczysta gala piątej edycji konkursu filmowego "Moja Wizja Zero". Inicjatywa ta, promująca bezpieczne postępowanie z niebezpiecznymi substancjami w rolnictwie, została zorganizowana przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i objęta Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas gali, wyjątkowe gratulacje laureatom złożyła Prezes KRUS, dr Aleksandra Hadzik, wraz z przedstawicielami współorganizatorów. Pani Prezes w swoim przemówieniu doceniła młodych filmowców za ich kreatywność, zaangażowanie oraz wyjątkowe podejście do tematu bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. Podkreśliła, jak ważna jest rola młodzieży w promowaniu nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa w rolnictwie.
 
Wydarzenie to było również wyjątkową okazją dla młodych twórców, aby zobaczyć swoje prace na dużym ekranie, w otoczeniu bliskich, nauczycieli i zaproszonych gości. Po prezentacji filmów, najzdolniejsi młodzi filmowcy otrzymali dyplomy i nagrody.
 
Wśród laureatów znaleźli się: Simona Bugdol z Kornowaca, która zajęła pierwsze miejsce, Kacper Staręga z Siedlec na drugim miejscu oraz Patryk Panek z Brzezin, który uplasował się na trzeciej pozycji. Ponadto, kilku innych uczestników zostało wyróżnionych, a wśród nich Szymon Raś, Samuel Pawełczyk, Piotr Gargol oraz Piotr Paprocki.
 
Nagrody specjalne odebrali Simona Bugdol, Szymon Raś oraz Igor Urbańczyk z Kośmidrów, każdy z nich za różne aspekty swoich prac. Konkurs, adresowany do młodzieży w wieku 13-21 lat, miał na celu promowanie właściwych zachowań w rolnictwie oraz 7 Złotych Zasad Wizji Zero.
 
Zgłoszono łącznie 46 filmów, spośród których jury wybrało trzy najlepsze oraz wyróżniło cztery inne. Kryteriami były zgodność z tematem, oryginalność, pomysłowość oraz walory estetyczne.
 
Podkreślając znaczenie tego konkursu, przypominamy, że jest on częścią działań prewencyjnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa pracy i życia w gospodarstwie rolnym. Wśród współorganizatorów i fundatorów nagród znaleźli się m.in. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy, a także Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej i Fundacja PGE.
  ZA
  ND

Dopisz się do powiadomień

 • Zobacz film

  Święto Prewencji i Bezpieczeństwa na Wsi - XX Edycja Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  • 2023-10-12 11:43:00
 • Zobacz film

  Generali Agro zorganizowało międzynarodową konferencję o rolnictwie

  • 2023-10-22 07:13:00
 • Zobacz film

  V Finał konkursu filmowego KRUS „Moja Wizja Zero”

  • 2023-12-01 15:01:00

Warto poznać: