Święto Prewencji i Bezpieczeństwa na Wsi - XX Edycja Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

12.10.2023

W tegorocznej edycji konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", organizowanego przez Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS), wzięło udział ponad 23 000 gospodarstw. Cezary Nobis, Dyrektor Biura Prewencji KRUS, w rozmowie podkreśla ogromny sukces konkursu oraz jego wpływ na poprawę bezpieczeństwa w rolnictwie.

"Sukces konkursu to przede wszystkim ludzie godni naśladowania, którzy pokazują, że bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym to nie tylko obowiązek, ale i szansa na rozwój," mówi Cezary Nobis. "Zdrowa rywalizacja, którą obserwujemy, sprawia, że jeśli jeden sąsiad wygrywa, w następnym roku ktoś inny z tej samej miejscowości również startuje. To cieszy i motywuje nas do dalszej pracy."
 
Nobis z entuzjazmem odnosi się do przyszłości konkursu. "Marzymy o tym, by w przyszłych latach każdy z 16 laureatów otrzymywał ciągnik rolniczy. To byłoby wspaniałe wyróżnienie dla tych, którzy dbają o bezpieczeństwo i są dla nas inspiracją."
 
Dyrektor Biura Prewencji zaznacza również, że pandemia COVID-19 wpłynęła na przerwę w organizacji konkursu. "Niestety, musieliśmy go zawiesić na rok, ale cieszę się, że udało się wrócić do jego organizacji. Mamy nadzieję, że konkurs będzie cieszył się nie mniejszą popularnością w przyszłym roku i w kolejnych latach."
 
Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim świadomość i dbałość o bezpieczeństwo. Inicjatywa ta ma na celu promowanie najlepszych praktyk w rolnictwie, a także zwiększenie świadomości o zagrożeniach i metodach ich zapobiegania.
 
Podsumowując, Cezary Nobis podkreśla, że konkurs jest ważnym elementem pracy KRUS na rzecz poprawy bezpieczeństwa w rolnictwie i ma nadzieję na jego długotrwałe kontynuowanie. "To co robimy, ma realny wpływ na życie rolników i ich rodzin, a to jest dla nas najważniejsze," kończy Nobis.
  ZA
  ND

Dopisz się do powiadomień

 • Zobacz film

  Święto Prewencji i Bezpieczeństwa na Wsi - XX Edycja Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  • 2023-10-12 11:43:00
 • Zobacz film

  Generali Agro zorganizowało międzynarodową konferencję o rolnictwie

  • 2023-10-22 07:13:00
 • Zobacz film

  V Finał konkursu filmowego KRUS „Moja Wizja Zero”

  • 2023-12-01 15:01:00

Warto poznać: