Generali Agro zorganizowało międzynarodową konferencję o rolnictwie

22.10.2023

Wzrasta zainteresowanie ubezpieczeniami rolnymi w Polsce, które potwierdzają dane: liczba zawartych umów wzrosła z 214 tysięcy w 2019 roku do ponad 218 tysięcy w 2022 roku. Liczba zawartych ubezpieczeń zwierząt hodowlanych jest z roku do roku na podobnym poziomie.

Podczas wywiadu dla Gospodarz.pl, Jakub Jacewicz, członek zarządu firmy Generali, zwrócił uwagę na wysoko cenioną w grupie Generali wiedzę i doświadczenie polskich ekspertów w tej branży.
 
Konferencja była także okazją do omówienia polskiego systemu dotacji dla ubezpieczeń rolnych i przedstawienia innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez zespół Generali Agro, które zaprezentował Krzysztof Mrówka, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Rolnych.
 
Eksperci z takich firm jak Munich Re, AON London, BNP Paribas Bank Polska i BioSense podczas panelu dyskutowali o kwestiach zmian klimatycznych, globalnym rozwoju rolnictwa i przyszłości sektora w kontekście nowych technologii.
 
"Dla Generali Agro ta konferencja to coś więcej niż wydarzenie biznesowe. To wyraz naszej pasji i zaangażowania w przyszłość rolnictwa. Stawiamy na rozwój, innowacje i budowanie trwałych relacji. Jestem dumny z naszego zespołu i współpracy z tak znakomitymi ekspertami. Razem tworzymy przyszłość rolnictwa!" - powiedział Roger Hodgkiss, prezes Generali, inicjator i ambasador wydarzenia.
 
W konferencji wzięło udział ponad 80 uczestników z różnych krajów, w tym Włoch, Serbii, Hiszpanii, Grecji, Indii i Chin. Wśród nich byli przedstawiciele Generali International, agenci, brokerzy, przedstawiciele banków i reasekuratorów oraz dziennikarze.
  ZA
  ND

Dopisz się do powiadomień

 • Zobacz film

  Święto Prewencji i Bezpieczeństwa na Wsi - XX Edycja Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  • 2023-10-12 11:43:00
 • Zobacz film

  Generali Agro zorganizowało międzynarodową konferencję o rolnictwie

  • 2023-10-22 07:13:00
 • Zobacz film

  V Finał konkursu filmowego KRUS „Moja Wizja Zero”

  • 2023-12-01 15:01:00

Warto poznać: