Tyle bombek choinkowych ile szkół rolniczych

14.12.2018

To już tradycja. Co roku w ministerstwie stoi choinka, która jest udekorowana świątecznymi bombkami choinkowymi przygotowanymi przez uczniów szkół rolniczych, nad którymi nadzór sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Każda z 52 szkół sama przygotowała bombkę choinkową.

Staramy się zapewnić jak najlepsze warunki kształcenia wszystkim naszym szkołom rolniczym – zapewnił szef resortu zwracając uwagę na współczesne wyzwania stojące przed rolnictwem. – Rolnictwo jest bardzo skomplikowaną sferą działalności. Może oddziaływać na środowisko zarówno szkodliwie, jak i pozytywnie. Dobrze prowadzone gospodarstwo rolne może być odpowiedzią Polski na wyzwania współczesności – powiedział Minister Krzysztof Jan Ardanowski
 
Minister Jan Krzysztof Ardanowski dziękując nauczycielom za ich trudną pracę zwrócił uwagę, że ta praca to wielka służba na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa, na rzecz jego przemian.
 
– W kształceniu młodych ludzi oprócz najnowszej wiedzy fachowej bardzo ważne jest też przekazanie wartości dotyczących tradycji i historii. Gdyby nie polska wieś, jej zaangażowanie, siła i tradycja nie byłoby dziś wolnej Polski – podkreślił minister.
 
Szef resortu zwrócił również uwagę na szybkość zmian zachodzących w rolnictwie i coraz szerszy udział nowoczesnych technik i technologii, które stosowane są w produkcji rolnej. – Wykorzystujemy komputery, roboty, automaty. Zaczynają być stosowane drony – stwierdził minister.
 
Szef resortu podkreślił, że te współczesne osiągnięcia nauki stosowane są w rolnictwie precyzyjnym, które nie tylko obniża koszty dzięki bardzo dokładnemu dozowaniu odpowiednich środków np. ochrony roślin, ale pozwala jednocześnie na zwiększenie ochrony środowiska. Podobnie też precyzyjna orka i inne prace polowe wykorzystujące te osiągnięcia wpływają na zmniejszenie zużycia paliwa.
 
Życząc młodzieży udanych, rodzinnych świat Bożego Narodzenia i pomyślności w nowym 2019 roku minister Jan Krzysztof Ardanowski apelował do nauczycieli i uczniów o aktywność w życiu społecznym, w swojej miejscowości.
  ZA
  ND

Dopisz się do powiadomień

 • Zobacz film

  Szkody w maszynach poza sezonem pracy

  • 2022-12-07 11:41:00
 • Zobacz film

  KRUS przekazał traktor - nagrodę Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  • 2022-11-07 18:36:00
 • Zobacz film

  PODR: Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy kiszonkowej

  • 2023-02-21 07:04:00

Warto poznać: