Jadwiga i Ryszard Budowie, reprezentującymi Wielkopolskę w XX Edycji Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

03.10.2023

Jadwiga i Ryszard Budowie - gospodarze z pasją i determinacją, którzy z dumą reprezentowali Wielkopolskę w XX edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. W ich słowach inspiracja aby uczestniczyć w kolejnych edycjach konkursu.

"Dla nas to duży zaszczyt, ale też pewna trema," mówi Ryszard Buda, opisując uczucia, które towarzyszyły parze podczas konkursu. Jednak, jak podkreślają, uczestnictwo w konkursie nie było tylko wyzwaniem, ale także możliwością zwiększenia świadomości na temat zagrożeń i bezpieczeństwa na ich własnym gospodarstwie.
 
Ich gospodarstwo, zlokalizowane w Wojciechowie w województwie wielkopolskim, koncentruje się na otwartym tuczu, uprawie zboża, cebuli i ziemniaków. Z pasją i zaangażowaniem, Budowie podejmują się niełatwej sztuki równoważenia ciężkiej pracy na gospodarstwie z dbałością o bezpieczeństwo i rozwój ich działalności.
 
Buda dzieli się radą dla przyszłych uczestników konkursu: „Może najlepsza rada... myśmy też nie chcieli od 3 lat, przełamać się ... to nie, że nie pasuje, jeszcze to, jeszcze to... i naprawdę warto się dać weryfikacji komisji.” Dodał, że uczestnictwo w konkursie nie tylko podnosi standardy bezpieczeństwa gospodarstwa, ale także dostarcza wielkiej satysfakcji, nawet jeśli nie zajmuje się pierwszego miejsca.
 
Ich opowieść potwierdza, że ciężka praca, determinacja i ciągłe dążenie do poprawy mogą prowadzić do osiągnięcia wybitnych wyników. To także przypomnienie, że w centrum każdego udanego gospodarstwa rolnego stoi pasja, zaangażowanie i troska o dobro ziemi oraz ludzi, którzy ją uprawiają.
 
Zapraszamy do obejrzenia pełnego wywiadu video z Jadwigą i Ryszardem Buda, aby dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniach, które zdobyli podczas uczestnictwa w konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.
  ZA
  ND

Dopisz się do powiadomień

 • Zobacz film

  Święto Prewencji i Bezpieczeństwa na Wsi - XX Edycja Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  • 2023-10-12 11:43:00
 • Zobacz film

  Generali Agro zorganizowało międzynarodową konferencję o rolnictwie

  • 2023-10-22 07:13:00
 • Zobacz film

  V Finał konkursu filmowego KRUS „Moja Wizja Zero”

  • 2023-12-01 15:01:00

Warto poznać: