Minister Rolnictwa Robert Telus na XX Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

30.09.2023

Ostatnie dwie dekady konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” nie tylko zainaugurowały nową erę bezpieczeństwa w polskim rolnictwie, ale również zaowocowały znaczącą redukcją wypadków rolniczych.

Minister Telus z dumą podkreślił, że konkurs jest źródłem dumy, ze względu na jego skuteczność i widoczne efekty. "Najpiękniejsze jest to, że jeżeli coś robimy i widzimy z tego efekty", mówił Minister, podkreślając, że rolnictwo w Polsce osiągnęło poziom, który może służyć za przykład dla innych krajów europejskich.
 
W czasie gali finałowej, która odbyła się 22 września 2023 r. w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, uczestnicy i obserwatorzy mieli okazję docenić i celebrować triumfy, jakie osiągnęło polskie rolnictwo w zakresie bezpieczeństwa pracy, poprzez inwestycje i prewencję.
 
W wywiadzie, Minister Telus podkreślił, że pomimo iż mamy dostęp do lepszego sprzętu, kluczową rolę odgrywa edukacja i prewencja, które są propagowane przez konkurs. Wydarzenie to jest nie tylko konkursem, ale także platformą, gdzie rolnicy mogą się uczyć, wymieniać doświadczeniami i czerpać inspiracje od siebie nawzajem.
 
Zapraszamy do obejrzenia pełnej rozmowy z Ministrem Robertem Telusem, gdzie dzieli się on swoimi przemyśleniami na temat konkursu, jego wpływu na rolnictwo w Polsce oraz drogi, którą przyszło nam przejść, aby osiągnąć obecny poziom bezpieczeństwa i efektywności w naszych gospodarstwach rolnych.
  ZA
  ND

Dopisz się do powiadomień

 • Zobacz film

  Święto Prewencji i Bezpieczeństwa na Wsi - XX Edycja Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  • 2023-10-12 11:43:00
 • Zobacz film

  Generali Agro zorganizowało międzynarodową konferencję o rolnictwie

  • 2023-10-22 07:13:00
 • Zobacz film

  V Finał konkursu filmowego KRUS „Moja Wizja Zero”

  • 2023-12-01 15:01:00

Warto poznać: